Badem ezmesi, İstanbul Kalorisi ve Besin Degerleri
Badem ezmesi, İstanbul, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir. 100 gramında 470 kalori, 9.5g protein, 47.8g karbonhidrat ve 25.5g yağ bulunur. Lif açısından zengin olması sindirim sağlığını destekler.
Besin Degerleri (100 g)
| Besin Ogesi | Miktar (100 g) |
|---|---|
| Kalori | 470 kcal |
| Protein | 9,5 g |
| Karbonhidrat | 47,8 g |
| Yag | 25,5 g |
| Lif | 5,4 g |
| Seker | 36,1 g |
| Sodyum | 0,0 mg |
| Doymus Yag | 1,7 g |
Bu yemegi Arori ile takip et
AI destekli kalori takibi ile beslenmenizi kolayca yonetin. Fotografla, barkodla veya arama ile ogunlerinizi kaydedin.
Arori'yi Kesfet