Tahin helvası, Safranbolu Kalorisi ve Besin Degerleri
Tahin helvası, Safranbolu, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir. 100 gramında 555 kalori, 10.4g protein, 42.4g karbonhidrat ve 36.3g yağ bulunur. Lif açısından zengin olması sindirim sağlığını destekler.
Besin Degerleri (100 g)
| Besin Ogesi | Miktar (100 g) |
|---|---|
| Kalori | 555 kcal |
| Protein | 10,4 g |
| Karbonhidrat | 42,4 g |
| Yag | 36,3 g |
| Lif | 8,5 g |
| Seker | 35,2 g |
| Sodyum | 0,1 mg |
| Doymus Yag | 0 g |
Bu yemegi Arori ile takip et
AI destekli kalori takibi ile beslenmenizi kolayca yonetin. Fotografla, barkodla veya arama ile ogunlerinizi kaydedin.
Arori'yi Kesfet