Yaz helvası, cevizli, İstanbul Kalorisi ve Besin Degerleri
Yaz helvası, cevizli, İstanbul, Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biridir. 100 gramında 427 kalori, 7.3g protein, 60.2g karbonhidrat ve 16.3g yağ bulunur. Lif açısından zengin olması sindirim sağlığını destekler.
Besin Degerleri (100 g)
| Besin Ogesi | Miktar (100 g) |
|---|---|
| Kalori | 427 kcal |
| Protein | 7,3 g |
| Karbonhidrat | 60,2 g |
| Yag | 16,3 g |
| Lif | 5,5 g |
| Seker | 52,2 g |
| Sodyum | 0,0 mg |
| Doymus Yag | 0 g |
Bu yemegi Arori ile takip et
AI destekli kalori takibi ile beslenmenizi kolayca yonetin. Fotografla, barkodla veya arama ile ogunlerinizi kaydedin.
Arori'yi Kesfet